
Квиз за ученике осмог разреда
Паланачка гимназија била је домаћин ученицима осмог разреда основних школа нашег града у забавном надметању кроз квизове. Наиме, 28. марта у нашој школи професорке српског језика и књижевности су у оквиру манифестације “Март, месец српског језика” реализовале квиз “Језикопротрес”. Осмаци основних школа: Олга Милошевић, Вук Караџић, Херој Радмила Шишковић и Херој Иван Мукер такмичили су се у знању српског језика и књижевности радећи квиз у тимовима. Истог дана је друга екипа ученика из поменутих основних школа радила квиз који је подразумевао градиво из више предмета. Тај квиз је настао у реализацији професорке математике Сање Рајић и професора физике Филипа Мишића, а у креирању питања су учествовали и професори хемије, географије, историје и билологије јер је квиз, поред математике и физике, подразумевао питања и из тих предмета. Основци су имали прилике да упознају колеге наше школе, као и неке од ученика Паланачке гимназије који су их провели кроз школу, показали кабинете и пренели нека искуства. Такмичење је било дивна прилика да осмаци обнове своја знања пред завршни испит који их очекује ускоро, али и да се друже и забаве. Ученици и колеге из основних школа били су наши драги гости и надамо се да ће се лепа сарадња наставити и у неким наредним активностима.


















