2001/05. | 2005/07. | 2007/08. | 2008/09. | 2009/10. | 2010/11. | 2011/12. | 2012/13. | 2013/14. | 2014/15. | 2015/16.

НАГРАЂЕНИ УЧЕНИЦИ у школској 2015/16. години

У Градском позоришту у Смедеревској Паланци 22. јуна 2016. свечано су уручене дипломе свим матурантима и награде најбољима- ученику генерације Ратку Амановићу IV-1, ученицима природно-математичког и друштвено-језичког смера, ученицима одељења четвртих разреда, вуковцима, одличним ученицима, најуспешнијим такмичарима међу матуранима и најбољем математичару у школској 2015/2016. години. Проф.Др. Радмила Милентијевић је наградила из свог фонда најбоље матуранте- ученика генерације и ученике одељења. Ученик генерације матураната 2016. награђен је са 200$, а најбољи ученици одељења четвртог разреда са по 100$. Најбољи математичар у школској 2015/16. добио је награду од 100 еура из фондације господина Бранка Домановића. Др. Жарко Чолић донирао је књиге за ученике који су се посебно истакли својим резултатима на такмичењима. Међу донаторима ове године је била и „Societe Generale“ банка, која је матурантима омогућила и бесплатно отварање рачуна и могућност добијања картица у овој банци.

На почетку свечаности присутне матуранте, њихове родитеље, професоре и друге госте, поздравио је директор Паланачке гимназије Драган Јоковић. У музичком делу програма представили су се такође ученици гимназије. Снимак свечане доделе награда можете погледати овде >>>

Додела диплома ученицима гимназије

УЧЕНИК ГЕНЕРАЦИЈЕ 2015/16.
И УЧЕНИК ПРИРОДНО-МАТЕМАТИЧКОГ СМЕРА

РАТКО АМАНОВИЋ , IV-1

УЧЕНИК ДРУШТВЕНО-ЈЕЗИЧКОГ СМЕРА
ТИЈАНА КУЗМИЋ, IV-4

ВУКОВЦИ У ШКОЛСКОЈ 2015/16. ГОДИНИ:
IV- 1
IV- 2
IV- 3
IV- 4
IV- 5
Амановић Ратко Божић Ивана Мирјаноић Милена Јовичић Милица
Васиљевић Мина Вејновић Ања Тодосијевић Катарина Кузмић Тијана
Станисављевић Исидора Цветковић Стефан   Јоцковић Јована
Тошић Анђела

ФОНД РАДМИЛА МИЛЕНТИЈЕВИЋ
награђује најбоље матуранте

Веома значајан датум за нашу школу је 8. април 2010. године. Тога дана постали смо добитници награде фонда -Радмила Милентијевић- из кога ће се сваке године награђивати најбољи матуранти четвртих разреда наше школе са по 100$ (УСА) и ученик генерације са 200$

Радмила Милентијевић, професор универзитета у пензији, рођена је у Азањи 27.10.1931. године. Студирала је на економском факултету у Београду, 1961. магистрирала историју на Чикашком универзитету, а докторирала 1970. на Колумбија универзитету у Њујорку. Професорску каријеру засновала је на Цитy колеџу Њујорку градског универзитета, где је од 1984. и редовни професор. После вишегодишњег рада, 1993. одлази у у пензију са Цитy колеџа.

Као универзитетски професор, држала је наставу из области савремене европске историје на редовним и постдипломским студијама, била шеф катедре за историју, учествовала на многим академским скуповима и објавила велики број радова у стручним часописима. Била је на многим значајним функцијама Њујоршког градског универзитета: специјални саветник ректора Универзитета, заменик ректора за односе са јавношћу и продекан, председник синдиката професионалног особља Цитy колеџžа и члан Универзитетског професорског сената.

Г-дја Милентијевић бави се данас хуманитарним радом и велики је добротвор. Она је ктитор- задужбинар Спомен храма Светог Саве на Врачару, бенефактор Саборне цркве Светог Саве у Њујорку, велики добротвор Саборне цркве у Београду, Цркве Свете Петке Парскеве у Бондију ( Француска), Српског културног центра у Решици (Румунија), добротвор српске академије наука и уметности, Народног музеја, Вукове задужžбине, Матице српске и обнове конака у манастирима Никоље и Враћевшница. У Азањи је водила обнову храма Светих врача Козме и Дамјана и подигла парохијски дом као своју задуžжбину, артеријски бунар и спомен чесму. У Влашком Долу, где је ктитор храма Светог Јована Богослова и парохијског дома, подиже културни центар као своју задужбину.

УЧЕНИК ГЕНЕРАЦИЈЕ 2015/2016- РАТКО АМАНОВИЋ IV-1

УЧЕНИЦИ ОДЕЉЕЊА ЧЕТВРТОГ РАЗРЕДА ПАЛАНАЧКЕ ГИМНАЗИЈЕ- ДОБИТНИЦИ НАГРАДА ИЗ ФОНДА РАДМИЛА МИЛЕНТИЈЕВИЋ ЗА ШКОЛСКУ 2015/16.

АНЂЕЛА ТОШИЋ, IV-1
СТЕФАН ЦВЕТКОВИЋ, IV-2
КАТАРИНА ТОДОСИЈЕВИЋ, IV-3
ТИЈАНА КУЗМИЋ, IV-4
АЛЕКСА СТОЈАНОВИЋ, IV-5

ФОНДАЦИЈА ГЕНЕРАЦИЈЕ МАТУРАНАТА ШКОЛСКЕ 1990.
за најбољег ученика у области математике или информатике
Донатор: Бранко Домановић

Фонд награђује са 100 еура најуспешнијег ученика у области математике или информатике. Одлука стручног већа математике и информатике је да за школску 2015/2016. годину награду добије освајач треће награде на Државном такмичењу из математике Ратко Амановић IV-1.

Школско развојно планирање

Тим за Школско развојно планирање установио је награде за матуранте који су у току школовања остварили најуспешније резултате на Државним такмичењима. Донатори поклона ове године су бутик дечје галантерије ''Бамбино'' и бивши ученик гимназије, а сада менаџер Александар Вуковић. Награђени су ученици:

Анђела Тошић IV-1 (биологија, српски језик и књижевност)
Андријана Топаловић IV-5 (српски језик и књижевност)
Тијана Кузмић IV-4 (историја)
Ратко Амановић IV-1 (математика, физика) и
Филип Балтић IV-4 (мали фудбал)

© WEB Team Паланачке ГИМНАЗИЈЕ, 2016.