2001/05. | 2005/07. | 2007/08. | 2008/09. | 2009/10. | 2010/11. | 2011/12. | 2012/13. | 2013/14. | 2014/15. | 2015/16. | 2016/17. | 2017/18.

НАГРАЂЕНИ УЧЕНИЦИ у школској 2017/18. години

У Градском позоришту у Смедеревској Паланци 14. јуна 2018. свечано су уручене дипломе свим матурантима и награде најбољима- ученику генерације Ружици Ивковић IV-1, ученицима одељења четвртих разреда, вуковцима, одличним ученицима, најуспешнијим такмичарима међу матуранима и најбољем математичару у школској 2017/2018. години. Проф.Др. Радмила Милентијевић је из свог фонда наградила најбоље матуранте- ученика генерације и ученике одељења. Ученик генерације матураната 2018. награђен је са 200$, а најбољи ученици одељења четвртог разреда са по 100$. Најбољи математичар у школској 2016/17. добио је награду од 100€ из фондације господина Бранка Домановића. Наша суграђанка Радица Илић, власница бутика "Престиж" наградила је ученицу генерацијепригодном гардеробом по избору ученице. Донатори књига за награђене ученике били су Гоша ФОМ, др. Жарко Чолић, ДМ Инвест, генерације матураната гимназије 2011/12., 2001/02. и 1996/97. године.

На почетку свечаности присутне матуранте, њихове родитеље, професоре и друге госте, испред колектива Паланачке гимназије поздравио је директор Драган Јоковић. У забавном делу програма представили су се такође ученици гимназије.

УЧЕНИК ГЕНЕРАЦИЈЕ 2017/18.

Ruzica Ivkovic

РУЖИЦА ИВКОВИЋ IV-1

НОСИОЦИ ВУКОВИХ ДИПЛОМА у школској 2017/18. години

IV- 1
IV- 2
IV- 3
IV- 4
IV- 5
Жељана Грујић Ана Давидовић Матија Симовић Аница Јовичић Ана Икић
Ружица Ивковић Анђела Дубак   Мина Димитријевић
Емилија Јелић Нина Марган
Александра Милићевић Нина Марковић
Елена Стевановић Слободан Радовановић
Софија Тодоровић Драгана Шајић
  Сања Ћирковић

ФОНД РАДМИЛА МИЛЕНТИЈЕВИЋ
награђује најбоље матуранте

Веома значајан датум за нашу школу је 8. април 2010. године. Тога дана постали смо добитници награде фонда -Радмила Милентијевић- из кога ће се сваке године награђивати најбољи матуранти четвртих разреда наше школе са по 100$ (УСА) и ученик генерације са 200$

Радмила Милентијевић, професор универзитета у пензији, рођена је у Азањи 27.10.1931. године. Студирала је на економском факултету у Београду, 1961. магистрирала историју на Чикашком универзитету, а докторирала 1970. на Колумбија универзитету у Њујорку. Професорску каријеру засновала је на Цитy колеџу Њујорку градског универзитета, где је од 1984. и редовни професор. После вишегодишњег рада, 1993. одлази у у пензију са Цитy колеџа.

Као универзитетски професор, држала је наставу из области савремене европске историје на редовним и постдипломским студијама, била шеф катедре за историју, учествовала на многим академским скуповима и објавила велики број радова у стручним часописима. Била је на многим значајним функцијама Њујоршког градског универзитета: специјални саветник ректора Универзитета, заменик ректора за односе са јавношћу и продекан, председник синдиката професионалног особља Цитy колеџžа и члан Универзитетског професорског сената.

Г-дја Милентијевић бави се данас хуманитарним радом и велики је добротвор. Она је ктитор- задужбинар Спомен храма Светог Саве на Врачару, бенефактор Саборне цркве Светог Саве у Њујорку, велики добротвор Саборне цркве у Београду, Цркве Свете Петке Парскеве у Бондију ( Француска), Српског културног центра у Решици (Румунија), добротвор српске академије наука и уметности, Народног музеја, Вукове задужžбине, Матице српске и обнове конака у манастирима Никоље и Враћевшница. У Азањи је водила обнову храма Светих врача Козме и Дамјана и подигла парохијски дом као своју задуžжбину, артеријски бунар и спомен чесму. У Влашком Долу, где је ктитор храма Светог Јована Богослова и парохијског дома, подиже културни центар као своју задужбину.

УЧЕНИК ГЕНЕРАЦИЈЕ 2017/2018- РУЖИЦА ИВКОВИЋ IV-1

УЧЕНИЦИ ОДЕЉЕЊА ЧЕТВРТОГ РАЗРЕДА ПАЛАНАЧКЕ ГИМНАЗИЈЕ-
ДОБИТНИЦИ НАГРАДА ИЗ ФОНДА РАДМИЛА МИЛЕНТИЈЕВИЋ ЗА ШКОЛСКУ 2017/18.

СОФИЈА ТОДОРОВИЋ, IV-1

СЛОБОДАН РАДОВАНОВИЋ, IV-2

МАТИЈА СИМОВИЋ, IV-3

МИНА ДИМИТРИЈЕВИЋ, IV-4

ТАМАРА СЕНИЋ, IV-5

ФОНДАЦИЈА ГЕНЕРАЦИЈЕ МАТУРАНАТА ШКОЛСКЕ 1990.
за најбољег ученика у области математике или информатике
Донатор: Бранко Домановић

Фонд награђује са 100 еура најуспешнијег ученика у области математике или информатике. Одлука стручног већа математике и информатике је да за школску 2017/2018. годину награду добије освајач прве награде на Окружном и похвале на Државном такмичењу из математике Богдан Радосављевић II-1.

ШКОЛСКО РАЗВОЈНО ПЛАНИРАЊЕ

Тим за Школско развојно планирање установио је награде за матуранте који су у току школовања остварили најуспешније резултате на Државним такмичењима. Донатор поклона ове године је
3G GSM Company. Награђени су ученици:

Ружица Ивковић IV-1 (биологија, руски језик)
Софија Тодоровић IV-1 (биологија, филм)
Јована Глишић IV-1 (математика)
Елена Стевановић IV-1 (енглески језик)
Симеон Симић IV-1 (кошарка)
Лука Зечевић IV-1 (кошарка)
Владимир Бајкић IV-2 (руски језик)
Нина Марковић IV-2 (немачки језик)
Стефан Тошић IV-2 (кошарка)
Алекса Илић IV-4 (кошарка)
Тамара Сенић IV-5 (историја)
Викторија Симић IV-5 (руски језик)

© WEB Team Паланачке ГИМНАЗИЈЕ, 2018.