2001/05. | 2005/07. | 2007/08. | 2008/09. | 2009/10. | 2010/11. | 2011/12. | 2012/13. | 2013/14. | 2014/15. | 2015/16.

НАГРАЂЕНИ УЧЕНИЦИ у школској 2014/15. години

У Градском Позоришту у Смедеревској Паланци 19. јуна 2015. свечано су уручене дипломе матурантима и награде најбољим матурантима- ученику генерације Сандри Радојевић IV-5, ученицима природно-математичког и друштвено-језичког смера, ученицима одељења четвртих разреда, вуковцима, најуспешнијим такмичарима међу матуранима и најбољим информатичарима у школској 2014/2015. години. Проф.Др. Радмила Милентијевић је наградила из свог фонда најбоље матуранте- ученика генерације и ученике одељења. Ученик генерације матураната 2015. награђен је са 200$, а најбољи ученици одељења четвртог разреда са по 100$. Најбољи информатичари у школској 2014/15. години су као тим од три члана поделили награду од 100 еура из фондације господина Бранка Домановића.

УЧЕНИК ГЕНЕРАЦИЈЕ 2014/15.
И УЧЕНИК ДРУШТВЕНО-ЈЕЗИЧКОГ СМЕРА

САНДРА РАДОЈЕВИЋ , IV-5

УЧЕНИК ПРИРОДНО-МАТЕМАТИЧКОГ СМЕРА
МИЛИЦА ПОПОВИЋ, IV-2

ВУКОВЦИ У ШКОЛСКОЈ 2014/15. ГОДИНИ:
IV- 1
IV- 2
IV- 3
IV- 4
IV- 5
Живковић Никола Јелић Теодора Милићевић Андреја   Радојевић Сандра
Лончар Јелена   Савић Марија   Чупић Анита
Симић Ђорђе   Танкосић Милена
Симовић Александра

ФОНД РАДМИЛА МИЛЕНТИЈЕВИЋ
награђује најбоље матуранте

Веома значајан датум за нашу школу је 8. април 2010. године. Тога дана постали смо добитници награде фонда -Радмила Милентијевић- из кога ће се сваке године награђивати најбољи матуранти четвртих разреда наше школе са по 100$ (УСА) и ученик генерације са 200$

Радмила Милентијевић, професор универзитета у пензији, рођена је у Азањи 27.10.1931. године. Студирала је на економском факултету у Београду, 1961. магистрирала историју на Чикашком универзитету, а докторирала 1970. на Колумбија универзитету у Њујорку. Професорску каријеру засновала је на Цитy колеџу Њујорку градског универзитета, где је од 1984. и редовни професор. После вишегодишњег рада, 1993. одлази у у пензију са Цитy колеџа.

Као универзитетски професор, држала је наставу из области савремене европске историје на редовним и постдипломским студијама, била шеф катедре за историју, учествовала на многим академским скуповима и објавила велики број радова у стручним часописима. Била је на многим значајним функцијама Њујоршког градског универзитета: специјални саветник ректора Универзитета, заменик ректора за односе са јавношћу и продекан, председник синдиката професионалног особља Цитy колеџžа и члан Универзитетског професорског сената.

Г-дја Милентијевић бави се данас хуманитарним радом и велики је добротвор. Она је ктитор- задужбинар Спомен храма Светог Саве на Врачару, бенефактор Саборне цркве Светог Саве у Њујорку, велики добротвор Саборне цркве у Београду, Цркве Свете Петке Парскеве у Бондију ( Француска), Српског културног центра у Решици (Румунија), добротвор српске академије наука и уметности, Народног музеја, Вукове задужžбине, Матице српске и обнове конака у манастирима Никоље и Враћевшница. У Азањи је водила обнову храма Светих врача Козме и Дамјана и подигла парохијски дом као своју задуžжбину, артеријски бунар и спомен чесму. У Влашком Долу, где је ктитор храма Светог Јована Богослова и парохијског дома, подиже културни центар као своју задужбину.

УЧЕНИК ГЕНЕРАЦИЈЕ 2014/2015- САНДРА РАДОЈЕВИЋ  IV-5

УЧЕНИЦИ ОДЕЉЕЊА ЧЕТВРТОГ РАЗРЕДА ПАЛАНАЧКЕ ГИМНАЗИЈЕ- ДОБИТНИЦИ НАГРАДА ИЗ ФОНДА РАДМИЛА МИЛЕНТИЈЕВИЋ ЗА ШКОЛСКУ 2014/15.

ЈЕЛЕНА ЛОНЧАР, IV-1
МИЛИЦА ПОПОВИЋ, IV-2
АНДРЕЈА МИЛИЋЕВИЋ, IV-3
АЛЕКСАНДРА МИЛОШЕВИЋ, IV-4
АНИТА ЧУПИЋ, IV-5

ФОНДАЦИЈА ГЕНЕРАЦИЈЕ МАТУРАНАТА ШКОЛСКЕ 1990.
за најбољег ученика у области математике или информатике
Донатор: Бранко Домановић

Фонд награђује са 100 еура најуспешнијег ученика у области математике или информатике. Одлука стручног већа математике и информатике је да за школску 2014/2015. годину награду добије тим Анџи Production у саставу:

Анђела Јоковић II1
Вања Зулевић II3
Софија Тодоровић I1

© WEB Team Паланачке ГИМНАЗИЈЕ, 2015.