www.palanackagimnazija.edu.yu

2001/05. | 2005/07. | 2007/08. | 2008/09. | 2009/10. | 2010/11. | 2011/12. | 2012/13. | 2013/14. | 2014/15. | 2015/16. | 2016/17.

НАГРАЂЕНИ УЧЕНИЦИ у школској 2013/14. години

У Градском Позоришту у Смедеревској Паланци 19. јуна 2014. свечано су уручене дипломе матурантима и награде најбољим матурантима- ученику генерације, ученицима одељења четвртих разреда, вуковцима, најуспешнијим такмичарима међу матуранима и најбољим математичарима у школској 2013/2014. години. Проф.Др. Радмила Милентијевић је наградила из свог фонда најбоље матуранте- ученика генерације и ученике одељења. Ученик генерације матураната 2013. наградјен је са 200$, а најбољи ученици одељења четвртог разреда са по 100$. Тим за развојно планирање наградио је 2 најуспешнија такмичара међу матурантима WЕБ камерама, а 2 најбоља математичара у школској 2013/14. години су поделили награду од 100 еура из фондације господина Бранка Домановића.

УЧЕНИК ГЕНЕРАЦИЈЕ 2013/14.
И УЧЕНИК ПРИРОДНО-МАТЕМАТИЧКОГ СМЕРА

МАРИЈА МАРИЧИЋ , IV-2

Marija Maricic

- У сва четиру разреда 1. место на Општинским такмичењима из математике, у организацији ДМС

- Освајала прво (4.разред), друго (1.разред) и треће место (3.разред) на Окружним такмичењима из математике у организацији ДМС

- Два учешћа и две Похвале на Државним такмичењима из математике у организацији ДМС (1. и 4. разред)

- Три учешћа и две Похвале за индивидуални пласман на Архимедесовом екипном првенству Србије за средње школе (2. и 4.разред)

УЧЕНИК ДРУШТВЕНО-ЈЕЗИЧКОГ СМЕРА
ИСКРА БИСЕНИЋ, IV-4

ВУКОВЦИ У ШКОЛСКОЈ 2013/14. ГОДИНИ:
IV- 1
IV- 2
IV- 3
IV- 4
IV- 5
Богдановић Невена Батинић Јелена Костић Јована
Бисенић Искра
Хомољски Ана
Димић Биљана Маричић Марија Начковић Оливера Марковић Јагода
Маринковић Урош Маричић Катарина Стојановић Катарина Стевановић Јована
  Милићевић Софија
  Усорац Јелена

Тим за Школско развојно планирање наградио је 2 најуспешнија матураната на такмичењима WЕБ камерама. Награђени су ученици:

Марија Маричић IV-2
Селена Тодоровић IV-4
ФОНД РАДМИЛА МИЛЕНТИЈЕВИЋ
награђује најбоље матуранте

Веома значајан датум за нашу школу је 8. април 2010. године. Тога дана постали смо добитници награде фонда -Радмила Милентијевић- из кога ће се сваке године награђивати најбољи матуранти четвртих разреда наше школе са по 100$ (УСА) и ученик генерације са 200$

Радмила Милентијевић, професор универзитета у пензији, рођена је у Азањи 27.10.1931. године. Студирала је на економском факултету у Београду, 1961. магистрирала историју на Чикашком универзитету, а докторирала 1970. на Колумбија универзитету у Њујорку. Професорску каријеру засновала је на Цитy колеџу Њујорку градског универзитета, где је од 1984. и редовни професор. После вишегодишњег рада, 1993. одлази у у пензију са Цитy колеџа.

Као универзитетски професор, држала је наставу из области савремене европске историје на редовним и постдипломским студијама, била шеф катедре за историју, учествовала на многим академским скуповима и објавила велики број радова у стручним часописима. Била је на многим значајним функцијама Њујоршког градског универзитета: специјални саветник ректора Универзитета, заменик ректора за односе са јавношћу и продекан, председник синдиката професионалног особља Цитy колеџžа и члан Универзитетског професорског сената.

Г-дја Милентијевић бави се данас хуманитарним радом и велики је добротвор. Она је ктитор- задужбинар Спомен храма Светог Саве на Врачару, бенефактор Саборне цркве Светог Саве у Њујорку, велики добротвор Саборне цркве у Београду, Цркве Свете Петке Парскеве у Бондију ( Француска), Српског културног центра у Решици (Румунија), добротвор српске академије наука и уметности, Народног музеја, Вукове задужžбине, Матице српске и обнове конака у манастирима Никоље и Враћевшница. У Азањи је водила обнову храма Светих врача Козме и Дамјана и подигла парохијски дом као своју задуžжбину, артеријски бунар и спомен чесму. У Влашком Долу, где је ктитор храма Светог Јована Богослова и парохијског дома, подиже културни центар као своју задужбину.

УЧЕНИК ГЕНЕРАЦИЈЕ 2013/2014- МАРИЈА МАРИЧИЋ IV-2

УЧЕНИЦИ ОДЕЉЕЊА ЧЕТВРТОГ РАЗРЕДА ПАЛАНАЧКЕ ГИМНАЗИЈЕ- ДОБИТНИЦИ НАГРАДА ИЗ ФОНДА РАДМИЛА МИЛЕНТИЈЕВИЋ ЗА ШКОЛСКУ 2013/14.

УРОШ МАРИНКОВИЋ, IV-1
СОФИЈА МИЛИЋЕВИЋ, IV-2
ЈОВАНА КОСТИЋ, IV-3
ИСКРА БИСЕНИЋ, IV-4
АНА ХОМОЉСКИ, IV-5

ФОНДАЦИЈА ГЕНЕРАЦИЈЕ МАТУРАНАТА ШКОЛСКЕ 1990.
за најбољег ученика у области математике или информатике
Донатор: Бранко Домановић

Фонд награђује са 100 еура најуспешнијег ученика у области математике или информатике. Одлука стручног већа математике и информатике је да за школску 2013/2014. годину награду поделе 2 ученика који се награђују са по 50 еура.

Марија Маричић 4-2- један од два најуспешнија математичара Паланачке гимназије за школску 2013/2014. годину

-Учешће и Похвала за индивидуални резултат на Републичком турниру ученика средњих школа Србије из математике у организацији Математичког друштва Архимедес.

- Учешће и Похвала на Државном такмичењу из математике, 1. место на Окружном и 1. место на Општинском такмичењу из математике у организацији Друштва математичара Србије.

Ратко Амановић 2-1- један од два најуспешнија математичара Паланачке гимназије за школску 2013/2014. годину

© WEB Team Паланачке ГИМНАЗИЈЕ, 2014.