2001/05. | 2005/07. | 2007/08. | 2008/09. | 2009/10. | 2010/11.| 2011/12.| 2012/13.| 2013/14. | 2014/15. | 2015/16. | 2016/17.

NAGRAĐENI UČENICI u školskoj 2010/11. godini

U svečanoj sali Skupštine Opštine Smederevska Palanka 16. juna 2011. održana je svečana sednica SO na kojoj je Prof.dr. Ramila Milentijević proglašena počasnim građaninom Smederevske Palanke. Svečana prilika iskorišćena je i da Prof.Dr. Radmila Milentijević uruči nagrade iz svog fonda najboljim maturantima- učeniku generacije i učenicima odeljenja. Učenik generacije maturanata 2011. nagradjen je sa 200$, a najbolji učenici svih pet odeljenja četvrtog razreda sa po 100$.

Radmila Milentijevic
  UČENIK GENERACIJE 2010/11.

IVANA ČUPIĆ , IV-2

Ucenici Palanacke gimnazije NAJBOLJI UČENICI ODELJENJA ČETVRTOG RAZREDA PALANAČKE GIMNAZIJE ŠKOLSKE 2010/11.

BILJANA VULIĆEVIĆ , IV-1

MARIJA NEŠOVIĆ , IV-2

MIRELA VATIĆ , IV-3

TIJANA JANKOVIĆ , IV-4

IVANA RISTIVOJEVIĆ , IV-5

VUKOVCI ZA ŠKOLSKU 2010/11. GODINU:
Donator: STR MARKOS, Azanja
IV- 1
IV- 2
IV- 3
IV- 4
IV- 5
Jovana Bogdanović Ivana Čupić   Tijana Janković Ivana Ristivojević
Biljana Vulićević Marija Nešović     Maja Davidović
Tamara Đorđević Andjela Milijašević     Jovana Batinić
Nemanja Terzić Jelena Ljubisavljević     Jovana Milovanović
Milena Petrović       Djordje Panić
Natalija Lukić
Dunja Klisić
Marija Milutinović

SO Smederevska Palanka donirala je poklon knjige za odličan uspeh učenika Palanačke gimnazije od prvog do četvrtog razreda.

Učenici odeljenja Palanačke GIMNAZIJE u školskoj 20010/2011. godini:
I1 Biljana Dimić II1 Nevena Ćirić III1 Veljko Miljuš IV1 Biljana Vulićević
I2 Marija Maričić II2 Kristina Jovičić III2 Jovana Vušković IV2 Marija Nešović
I3 Jovana Kostić II3 Milica Petrić III3 Aleksandra Batinić IV3 Mirela Vatić
I4 Iskra Bisenić II4 Jovana Torlaković III4 Bogdan Vuruna IV4 Tijana Janković
I5 Ana Homoljski II5 Nikola Lazić III5 Nikola Živković IV5 Ivana Ristivojević

FOND - RADMILA MILENTIJEVIĆ-
nagrađuje najbolje maturante

Veoma značajan datum za našu školu je 8. april 2010. godine. Toga dana postali smo dobitnici nagrade fonda -Radmila Milentijević- iz koga će se svake godine nagrađivati najbolji maturanti četvrtih razreda naše škole sa po 100$ (USA) i učenik generacije sa 200$.

Za školsku 2010/11. nagrađeni su:
Ivana Čupić IV2, učenik odeljenja i generacije- 200$
Biljana Vulićević IV1, Marija Nešović IV2, Mirela Vatić IV3, Tijana Janković IV4 i Ivana Ristivojević IV5- sa po 100$

Radmila Milentijević, profesor univerziteta u penziji, rođena je u Azanji 27.10.1931. godine. Studirala je na ekonomskom fakultetu u Beogradu, 1961. magistrirala istoriju na Čikaškom univerzitetu, a doktorirala 1970. na Kolumbija univerzitetu u Njujorku. Profesorsku karijeru zasnovala je na City koledžžu Njujoršku gradskog univerziteta, gde je od 1984. i redovni profesor. Posle višegodišnjeg rada, 1993. odlazi u u penziju sa City koledža.

Kao univerzitetski profesor, držala je nastavu iz oblasti savremene evropske istorije na redovnim i postdiplomskim studijama, bila šef katedre za istoriju, učestvovala na mnogim akademskim skupovima i objavila veliki broj radova u stručnim časopisima. Bila je na mnogim značajnim funkcijama Njujorškog gradskog univerziteta: specijalni savetnik rektora Univerziteta, zamenik rektora za odnose sa javnošću i prodekan, predsednik sindikata profesionalnog osoblja City koledžža i član Univerzitetskog profesorskog senata.

G-dja Milentijević bavi se danas humanitarnim radom i veliki je dobrotvor. Ona je ktitor- zadužbinar Spomen hrama Svetog Save na Vračaru, benefaktor Saborne crkve Svetog Save u Njujorku, veliki dobrotvor Saborne crkve u Beogradu, Crkve Svete Petke Parskeve u Bondiju ( Francuska), Srpskog kulturnog centra u Rešici (Rumunija), dobrotvor srpske akademije nauka i umetnosti, Narodnog muzeja, Vukove zadužžbine, Matice srpske i obnove konaka u manastirima Nikolje i Vraćevššnica. U Azanji je vodila obnovu hrama Svetih vrača Kozme i Damjana i podigla parohijski dom kao svoju zadužžbinu, arterijski bunar i spomen česmu. U Vlaškom Dolu, gde je ktitor hrama Svetog Jovana Bogoslova i parohijskog doma, podiže kulturni centar kao svoju zadužbinu.

FONDACIJA GENERACIJE MATURANATA 1990. GODINE
za najboljeg učenika u oblasti matematike ili informatike
Donator: Branko Domanović

Nagrada u iznosu od 100 evra najboljem matematičaru u školskoj 2010/11. godini se dodeljuje Kristini Jovičić, II-2 na osnovu postignutih rezultata na takmičenjima.

RAZVOJNI TIM PALANAČKE GIMNAZIJE
Zahvalnica Razvojnog tima Palanačke gimnazije i poklon Web kamera, dodeljena je najuspešnijim maturantima Palanačke gimnazije koji su u toku četvorogodišnjeg školovanja najuspešnije predstavljali našu školu i grad.
To su:

Tijana Janković IV4
Maja Davidović IV5
Ivana Ristivojević IV5
Ivana Čupić IV5
Biljana Vulićević IV1
Marija Nešović IV2
Jovana Bogdanović IV1

Zahvalnica Razvojnog tima Palanačke gimnazije
© WEB Team Palanačke GIMNAZIJE, 2012.