2001/05. | 2005/07. | 2007/08. | 2008/09. | 2009/10. | 2010/11. | 2011/12. | 2012/13. | 2013/14. | 2014/15. | 2015/16.

Za učenika generacije 2006/07. godine proglašena je Milica Glišić, učenica IV3.
21.06. na Belom dvoru održan je prijem najboljih učenika srednjih škola Srbije, koje je primio prestolonaslednik Aleksandar Karađorđević. Na ovoj svečanosti, Milica Glišić prisustvovala je sa svojim razrednim starešinom Milosavom Milenkovićem.

Učenici generacije 2005/06.

16. juna 2007. godine u 18 sati, na sceni Gradskog pozorišta, upriličena je skromna svečanost povodom dodele diploma maturantima.

Tom prilikom FONDACIJA GENERACIJE MATURANATA 1974. GODINE čiji su donatori Goran Šiljić, Dr. Jovanka Beljanski i drugi nagradila je učenika generacije i prirodno- matematičkog smera Nikolu Cvetićanina i učenika društveno- jezičkog smera Tanju Babić.

FONDACIJA GENERACIJE MATURANATA 1990. GODINE čiji je donator gospodin Branko Domanović nagradila je najboljeg matematičara i informatičara: ove godine to su bili Petar Prvulović iz informatike i Nevena Vulićević iz matematike.

Najbolje sportiste - žensku košarkašku ekipu i Milicu Glišić u oblasti sterljaštva nagradila je FONDACIJA LJUBIŠE POPOVIĆA

Po knjigom ''Istorija Srba'' Vladimira Ćorovića nagrađeno je svih 13 nosilaca diplome VUK KARADŽIĆ, a darodavac ovih vrednihpoklona bio je Dr. Žarko Čolić.

Na ovoj svečanosti knjigama su nagrađeni i učenici koji su svojim uspesima dostojno reprezentovali školu, kako na takmičenjima saveznog i republičkog ranga, tako i zalaganjem u ostalim oblicima vaspitnoobrazovnog rada.Nagrade su obezbedili sama škola i dr. Žarko Čolić.

UČENIK GENERACIJE 2005/06.

Nikola Cvetićanin, IV1
Rođen 17.09.1987. u Smederevskoj Palanci. Pohađao Osnovnu školu ''Heroj Radmila Šišković''. Učestvovao i postizao značajne rezultate na mnogim takmičenjima iz velikog broja predmeta od kojih je jedno od najprijatnijih učešće na Republičkom takmičenju iz latinskog jezika. Najveći uspeh postigao na Republičkom takmičenju iz matematike u III razredu gimnazije kada je osvojio IV mesto.U IV razredu gimnazije učestvovao na Republičkom takmičenju iz matematike, Republičkoj smotri talenata iz engleskog jezika i Republičkom ekipnom takmičenju na kojem je naša škola osvojila III nagradu. Uporedo sa gimnazijom, pohađao i studio za strane jezike ''Lingua Link'', stekao Cambridge First Certificate in English. Aktivan član British Council-a. Upisao elektrotehnički fakultet u Beogradu na kojem želi da studira Telekomunikacije i informacione tehnologije.
NAJBOLJI UČENIK PRIRODNO- MATEMATIČKOG SMERA 2005/06.

Najbolji učenik prirodno- matematičkog smera i učenik generacije
Nikola Cvetićanin, IV1
NAJBOLJI UČENIK DRUŠTVENO- JEZIČKOG SMERA 2005/06.

Tanja Babić, IV5

Rođena 04. decembra 1987. godine na Vavedenje Presvete Bogorodice. Živi u Kusatku, gde je završila Osnovnu školu ''Brana Jevtić''. U toku osnovnog i srednjeg obrazovanja učestvovala na mnogim smotrama recitatora, takmičenjima iz istorije, francuskog jezika i na raznim literarnim konkursima. Svojim najvećim konkursom do sada smatra prvu nagradu na konkursu za prvu knjigu Narodne biblioteke koja će joj omogućiti štampanje prve zbirke pesama. Upisala filološki fakultet u Beogradu, da bi studirala francuski jezik.
Učenici odeljenja Palanačke GIMNAZIJE u školskoj 2005/2006. godini:
I1 Simić Marko II1 Đuričić Snežana III1 Jugović Aleksandra IV1 Cvetićanin Nikola
I2 Vulićević Nevena II2 Bečejac Vladimir III2 Paunović Marta IV2 Stošić Aleksandra
I3 Đorđević Marija II3 Vulićević Marija III3 Glišić Milica IV3 Radojević Zorica
I4 Prokić Marko II4 Radojević Milena III4 Lazić Milena IV4 Ćosić Snežana
I5 Jelenić Katarina II5 Radosavljević Andrea III5 Spasojević Milena IV5 Dragojlović Milena
Vukovci za 2005/06. godinu:

Vujisić Jovana, IV1
Lisica Ivana IV1,
Mikić Marija IV1,
Cvetićanin Nikola IV1,
Blagojević Ana IV2,
Radovanović Miloš IV2,
Radomirović Nevena IV2,
Čolić Nikola IV2,
Milenković Milena IV3,
Radojević Zorica IV3,
Cvetković Milena IV3,
Babić Tanja IV5,
Živanović Ana IV5
© WEB Team Palanačke GIMNAZIJE, 2011.