2001/05. | 2005/07. | 2007/08. | 2008/09. | 2009/10. | 2010/11. | 2011/12. | 2012/13. | 2013/14. | 2014/15. | 2015/16.

UČENICI GENERACIJE 2004 / 05.

Po odluci Nastavničkog veća školske 2002/2003. godine, na kraju svake školske godine bira se najbolji učenik društveno- jezičkog i prirodno- matematičkog smera, od kojih se jedan proglašava za učenika generacije.U poslednjoj školskoj godini (2004/2005) za najbolje učenike na osnovu prethodno postignutim i po pravilniku izbodovanim rezultatima, izabrani su Jelica Marković, učenica IV4 za učenika društveno- jezičkog smera i Aleksandra Erceg, IV1 za učenika prirodno- matematičkog smera i ujedno učenika generacije.

Po četvrti put za redom, najbolji učenici među maturantima svih srednjih škola Srbije, prisustvovali su prijemu na Belom dvoru u Beogradu kod nj.v. prestolonaslednika Aleksandra i tom prilikom bili nagrađeni.

ALEKSANDRA ERCEG, najbolji učenik prirodno matematičkog smera i učenik generacije maturanata 2005.

Rođena sam 21.02-1986. godine u Smederevskoj Palanci. Pohađala sam Osnovnu Školu 'Heroj Radmila Šišković'. Tada sam postigla zapažene rezultate na takmičenjima iz matematike i hemije. 2001. godine sam upisala Gimnaziju 'Sveta Đorđević'. Razredni starešina mi je bila Ljiljana Jelić, profesor matematike. U toku školovanja u Gimnaziji, učestvovala sam na takmičenjima iz matematike i na Smotri mladih talenata u Požarevcu. Najveći uspeh do sada mi je II mesto na Republičkom takmičenju iz matematike u prvom razredu. Nosilac sam i diplome 'Vuk Karadžić'. Pohađala sam studije za strane jezike 'Lingua Link' nakon čega sam pri British Council-u polagala i stekla Kembridžov sertifikat 'First sertificate in English'. Zbog ostvarenih uspeha proglašena sam đakom generacije. Trenutno se spremam za prijemni ispit na Ekonomskom fakultetu, gde želim da studiram bankarstvo i osiguranje.
Jelica Marković , najbolji učenik društveno- jezičkog smera
Rođena sam 16. 07. 1986. godine u Smederevskoj Palanci. Pohađala sam Osnovnu Školu 'Heroj Ivan Muker', gde sam postigla odlične rezultate iz srpskog jezika i geografije. Uporedo sa osnovnom školom, završila sam i Nižu muzičku školu ' Božidar Trudić' u Smederevskoj Palanci, odsek violina. Onda sam se upisala na društveno- jezički smer Gimnazije 'Sveta Đorđević'. Razredni starešina mi je bila Zorica Jeftić, profesor istorije. Ovde sam nastavila da se takmičim iz srpskog jezika i književnosti i na Republičkom takmičenju u Tršiću 2004. godine osvojila sam V mesto. Bila sam i član ekipe koja je učestvovala na kvizu 'Zdravo, Evropo' pod pokroviteljstvom Evropske Unije. Nosilac sam diplome 'Vuk Karadžić'. Sada se pripremam da upišem turizmologiju na Prirodno- matematičkom fakultetu u Novom Sadu.
Učenici odeljenja Palanačke GIMNAZIJE u školskoj 2004/2005. godini:
I1 Đuričić Snežana II1 Gojković Marija III1 Cvetićanin Nikola IV1 Nešić Jovana
I2 Vesić Jovana II2 Stanković Stefan III2 Radomirović Nevena IV2 Majstorović Magdalena
I3 Vulićević Marija II3 Glišić Milica III3 Marković Dragan IV3 Glišić Marija
I4 Stepanović Srećko II4 Lazić Milena III4 Ćirković Nada IV4 Popović Danijela
I5 Radosavljević Andrea II5 Spasojević Milena III5 Babić Tanja IV5 Pajović Tijana
Nagrade najboljima u školskoj 2004/05. godini:
- Aleksandra Erceg, učenik generacije maturanata 2005 i učenik prirodno- matematičkog smera: 100 eura (Fondacija maturanata '74, donator: Goran Šiljić i drugi )
- Jelica Marković učenik društveno- jezičkog smera: 50 eura (Fondacija maturanata '74, donator: Dr. Jovanka Beljanski )
- Nikola Cvjetićanin, najuspešniji učenik u oblasti matematike ili informatike: 50 eura (Fondacija maturanata '90, donator: Branko Domanović)
- Marija Radosavljević, najuspešniji učenik u oblasti matematike ili informatike: 50 eura (Fondacija maturanata '90, donator: Branko Domanović)
Učenici generacije 2001/2002. - 2003/2004. godine:
2003/2004. godine: Mirko Stojadinović,
učenik generacije prirodno- matematičkog smera i učenik generacije. Student Prirodno- matematičkog fakulteta.
Milana Dodig ,
učenik generacije društveno- jezičkog smera. Student Filološkog fakulteta.

2002/2003. godine: Dušan Isaković,
učenik generacije prirodno- matematičkog smera i učenik generacije. Student Medicinskog fakulteta.
Slavica Damjanović ,
učenik generacije društveno- jezičkog smera. Student Fakulteta organizacionih nauka.

2001/2002. godine: Bogunović Marijana, student Ekonomskog fakulteta
© WEB Team Palanačke GIMNAZIJE, 2011.