Такмичења | 2004/05. | 2005/06. | 2006/07. | 2007/08. | 2008/09. | 2009/10. | 2010/11. | 2011/12. | 2012/13. | 2013/14.| 2014/15. | 2015/16.

ИСТОРИЈА
Александра Панић   У суботу 7. маја у Гимназији у Новом Пазару је одржано Државно такмичење из историје. Ученици Паланачке гимназије су постигли одличан успех. Александра Панић III-1 је освојила прво место, чиме је постала двоструки државни првак, јер је и прошле године била најбоља. Тијана Кузмић IV-4 је освојила друго место, чиме је поправила прошлогодишњи успех из Аранђеловца када је била трећа.

Тијана Кузмић
На такмичењу је учествовао и Срђан Поповић III-2. Укупно је учествовало 111 гимназијалаца и 79 ученика средњих школа из целе Србије. Од поменутог броја награђено је 26 ученика гимназија и 20 ученика средњих школа.

ЗЛАТО ЗА АДУ НА СВЕТСКОМ ПРВЕНСТВУ
Репрезентативка Србије и члан Паланачке ММА Академије Андријана Ада Ђурђевић, ученица IV3 Паланачке гимназије освојила је златну медаљу на Светском ММА првенству у Украјни.

Андријана је освојила злато у категорији до 55 кг, пошто је у финалу савладала репрезентативку Италије а потом је освојила и сребрно одличје у апсолутној категорији.

ТАКМИЧЕЊЕ У БЕСЕДНИШТВУ
У недељу 15. маја 2016. године у храму Св. Георгија у Смедереву одржано је финале Славослова такмичења у беседништву. У финалној вечери, које је било јако и квалитетно, учествовало је осам беседника,  међу њима два такмичара су  била из наше школе. То су Ивана Талијан III5 и Јован Стојановић I1.
Овогодишњи победник Славослава јесте наша ученица Ивана Талијан III-5. За освојено прво место добила је вредну награду.
Похвале жирија добио је и најмлађи беседник финала Јован Стојановић.
Интересантно је да је и један од водитеља програма био матурант наше школе Алекса Стојановић.

Ивана Талијан

Јован Стојановић

БИОЛОГИЈА

У недељу, 10.04.2016. године у Паланачкој гимназији одржано је окружно такмичење из биологије. Били смо домаћини ученицима из гимназије Велика Плана и Смедерево. Такмичило се 26 ученика, а аншу школу представљали су: Ружица Ивковић II1, Јелена Годић III2, Милица Тасић III2, Теодора Томић III2, Никола Талијан III2 и Тијана Стојановић III4.

МАТЕМАТИКА

На овогодишњем Државном такмичењу из математике одржаном у Краљеву 05.03.2016. ученик Паланачке гимназије Ратко Амановић IV1 освојио је трећу награду.

ФИЗИКА

Представник Паланачке гимназије на овогодишњем такмичењу из физике одржаном у Алексинцу 23.04.2016. био је Ратко Амановић IV1.

КЊИЖЕВНА ОЛИМПИЈАДА

На Републичком такмичењу из књижевности- Књижевна олимпијада за ученике средњих школа одржаном у Сремским Карловцима (Карловачкој гимназији) 14. маја 2016. наша школа је имала 4 представника. Учествовале су:

Анђела Будимкић- први разред
Александра Вулићевић- први разред
Александра Панић- трећи разред
Нина Ристић- трећи разред

© WEB Team Palanačke GIMNAZIJE, 2016.