www.palanackagimnazija.edu.rs
  Насловна
  ::: Историјат
::: Организација
::: Колектив
::: Ученици
::: Кабинети
::: Актуелности
::: Школски календар
::: Такмичења
::: Екскурзије
  Контакт
 
Такмичења | 2004/05. | 2005/06. | 2006/07. | 2007/08. | 2008/09. | 2009/10. | 2010/11. | 2011/12. | 2012/13. | 2013/14.| 2014/15. | 2015/16.
 
MATEMATIKA

23.01.2010. - U našoj školi održano je Opštinsko takmičenje iz matematike, na kome je učestvovalo 36 učenika. Svi učesnici takmičenja bili su iz Palanačke gimnazije ili škole MEŠ GOŠA . Pojedini učenici naše škole postigli su zapažene rezultate i plasman na Okružno takmičenje:I

I razred:
1. mesto- Kristina Jovičić I2
2. mesto- Nevena Ćirić I1
3.
mesto- Ana Antonijević I2
4. mesto- Milica Stanković I2


II razred:
1. mesto- Ana Mitić II2

III razred:
1. mesto- Ivana Čupić III2
2. mesto- Biljana Vulićević III1
3. mesto- Natalija Lukić III1

IV razred:
1. mesto- Sofija Jovičić IV1


20.02.2010. - U Smederevskoj gimnaziji je održano Okružno takmičenje iz matematike, na kome su učenice naše škole postigle zapašene rezultate:

1. mesto- Kristina Jovičić I2, plasman na Republičko takmičenje
2. mesto- Nevena Ćirić I1
3. mesto- Ivana Čupić III2
Kristina Jovičić

20.03.2010.- Na Državnom takmičenju iz matematike u organizaciji Društva matematičara Srbije održanom u Kragujevcu- Kristina Jovičić uspečno je predstavljala čkolu, osvojivči pohvalu.

Sofija i Kristina Jovičić sa Bogoljubom Marinkovićem - Na ekipnom Republičkom takmičenju srednjih škola Srbije- ARHIMEDES, naša škola je osvojila Pohvalnicu. Učestvovale su: Kristina Jovičić I2, Ana Mitić II2, Ivana Čupić III2 i Sofija Jovičić IV1. Za pojedinačan rezultat pohvalnicom su nagrađene i učenice Kristina Jovičić za prvi i Sofija Jovičić za četvrti razred.

- Na Regionalnoj smotri talenata Kristina Jovičić I2 i Sofija Jovičić IV1 osvojile su 1. nagradu.
N
a Republičkoj smotri talenata Kristina Jovičić- PRVA NAGRADA!

- Na međunarodnom takmičenju Kengur bez granica, učenici naše škole postigli su veoma dobre rezultate:
- Anđela Gašić II3- 2. nagrada
- Nikola Milošević II3- 2. nagrada
- Kristina Čupić IV5- 2. nagrada
- Veljko Zlatić I2 i Sofija Jovičić IV1 osvojili su pohvale.
 
STRANI JEZICI
06.03.2010. - U našoj školi održano je Okružno takmičenje iz stranih jezika. Plasman na Republičko takmičenje ostvarili su:

francuski jezik: Natalija Batinić IV4, 1.mesto
nemački jezik: Miloš Milovanović IV2, 2. mesto
engleski jezik: Sanja Nevenkić, IV2, 2-3. mesto

Na Republičkom takmičenju iz nemačkog jezika, Milovanović Miloš je uspešno predstavljao školu, svog predmetnog profesora i sbe, osvojivši 6. mesto.
Maja Davidovic, Biljana Vulićević i Jovana Bogdanović
Dodela nagrada
Bojan Bogdanović, Matija Žigić, Jovana Bogdanović, Biljana Vulićević i Maja Davidović
 



Jovana Bogdanovic, Matija Žigić, Viktorija Ignjatović, Nevena Ćirić


Na
Regionalnoj smotri talenata iz engleskog jezika učenici naše škole imali su puno uspeha i ostvarili sledeće rezultate:

Biljana Vulićević III1 - 1. mesto
Jovana Bogdanović III1 - 1. mesto
Maja Davidović III5 - 1. mesto
Matija Žigić I5- 2. mesto
Bojan Bogdanović II1 zauzeo je 3. mesto



Na Republičkoj smotri talenata iz engleskog jezika Maja Davidović III5 osvojila je TREĆE MESTO !

 
Regionalna smotra talenata- učenici Palanačke gimnazije sa profesorkama Draganom Žigić (engleski jezik), Bojanom Đorđević (srpski jezik i književnost) i Biljanom Ignjatović (biologija)
 
SRPSKI JEZIK I KNJIŽEVNOST

13.03.2010. - U našoj školi održano je Opštinsko takmičenje iz srpskog jezika i književnosti. Plasman na Okružno takmičenje ostvarili su:

I razred:
-
Ana Antonijević, Milica Stanković, Natalija Janković, Katarina Marković, Nevena Avramović, Lazar Živojinović, Filip Ristić, Đorđe Petrović, Ivan Milkov

II razred:
- Snežana Stevanović, Uroš Milanović, Bogdan Vuruna, Dunja Radišić

III razred:
- Tijana Janković, Jovana Milovanovic, Marija Nešović, Milena Petrović

IV razred:
- Teodora Stupar, Natalija Batinić, Slađana Marinković

 
Plasman na Republičko takmičenje ostvarili su Bogdan Vuruna II4, Uroš Milanović II1, Ivan Milkov I1i Tijana Janković III4.

23.05.2010. - U Tršiću je održano Republičko takmičenje iz srpskog jezika i književnosti. Bogdan Vuruna, učenik II4 osvojio je 2. nagradu.
Uroš Milanović i Ivan Milkov osvojili su 5. mesto, a Tijana Janković osmo.
 
Republička smotra talenata- učenici sa profesorkom Draganom Žigić
 
05-06.06.2010. - U Beogradu su Ćirić Nevena I1, Ignjatović Viktorija I5i Lazić Nikola I5 učestvovali na Republičkoj smotri talenata u Beogradu iz književnosti.
Lazić Nikola I5 osvojio je 3. mesto i 1. nagradu (specijalnu) za rad.
 
ISTORIJA
14.03.2010. - U našoj školi održano je Opštinsko takmičenje iz istorije. Plasman na Okružno takmičenje ostvarili su:

Srđan Novaković i Nikola Lazić (prvi razred), Aleksandra Lazić (drugi razred), Ivana Ristivojević (treći razred), Jovana Grujić, Kristina Čupić, Mladen Milanović, Aleksandar Kostadinović i Aleksandar Jančić (četvrti razred)
 
BIOLOGIJA
Na takmičenjima iz biologije u školskoj 2009/10. godine, posebno se istakla Ivana Čupić, učenica III2 koja je na Regionalnom takmičenju osvojila 1. mesto, na Republičkom takmičenju 12. mesto, Regionalnoj smotri talenata 3. mesto, a takođe je učestvovala i na Republičkoj smotri talenata.
 
FIZIKA

Na opstinskom takmičenju iz fizike, aktivno učešće su uzeli učenici prvog razreda i ostvarili plasman na Okružno:
1. mesto- Kristina Jovičić I2
2. mesto Nevena Ćirić I1
3. mesto Veljko Zlatić I2

Na okružnom takmičenju iz fizike, održanom u Smederevu, naši prvaci zadržali su svoje dobre plasmane:
1. mesto- Veljko Zlatić I2
3. mesto- Kristina Jovičić I2

 
LIKOVNA KULTURA
Aleksandra Batinić osvojila je 1. mesto na XII Regionalnoj izlošbi likovnih radova nadarenih učenika, u organizaciji Regionalnog centra za talente
 
SPORT
 
KROS
07.09.2009. - Na Opštinskom krosu koji je održan 07.10.2009. učenici naše škole postigli su zapažene rezultate i osvojili 11 medalja:

zlatna medalja:
-
Miroslav Tomić I4
- Aleksa Vuković II1
- Ana Mitić II2
- Vladimir Žarković III1
- Ana Janićijević III4
- Aleksandar Janićijević IV4

srebrna medalja:
-
Strahinja Pavlović I4
- Ana Brkić II4

bronzana medalja:
-
Luka Terzić I1
- Milena Radovanović I2
- Miloš Todorović III5
 
RUKOMET
Na Opštinskom takmičenju ženska ekipa osvojila je 1. mesto, a muška 2. mesto.
Na Okružnom takmičenju ženska ekipa osvojila je 1. mesto.
Na Međuokružnom takmičenju ženska ekipa osvojila je 3. mesto.
 
ODBOJKA
Na Opštinskom takmičenju ženska i muška ekipa osvojile su 1. mesto.
Na Okružnom takmičenju ženska i muška ekipa osvojile su 2. mesto.
 
STONI TENIS
Na Opštinskom takmičenju ženska ekipa osvojila je 1. mesto, a muška ekipa 2. mesto.
Na Okružnom takmičenju ženska ekipa osvojila je 2. mesto.
 
© WEB Team Palanačke GIMNAZIJE, 2012.