27. јануара 2013. године са почетком у 10х у холу школе обављено је резање славског колача у коме су поред свештеника учешће узели професори и ученици Паланачке гимназије. По обављеном чину, како и приличи, у Свечаној сали школе ученици, професори, родитељи и остали гости прославили су Савин дан уз заједничку трпезу.

25. јануара 2013. године са почетком у 18:00 у сали Градског позоришта одржана је Светосавска академија 'Да градимо град од камења којим нас каменују'

У току недеље у којој се обележава слава свих у просвети присутних- Свети Сава, Ученички парламент Паланачке гимназије организовао је акцију 'Поклони књигу'. Предвиђено је да овом акцијом прикупљају књиге за ђачку библиотеку. Акцију су спровели ученици И, ИИ и ИИИ разреда у холу школе.

© WEB Team Паланачке ГИМНАЗИЈЕ, 2013.