Palanacka gimnazija

zvono Школа се бави образовањем и васпитањем ученика у трајању од четири године, а по наставном плану и програму за гимназије и то природно- математичког и друштвено- језичког смера. Ученици су распоређени у 19 одељења- 4 одељења у II и по 5 у I, III и IV разреду, а од тога по 2 одељења природно- математичког и друштвено- језичког у другом и по 2 одељења природно- математичког и 3 друштвено- језичког смера у првом, трећем и четвртом разреду.
У школској 2018/19. години, наставу изводи 46 професора, међу којима је један специјалиста и 2 магистра. Школом руководи директор Драган Јоковић , професор географије, секретар је Дарко Панчић . Педагошко- психолошку службу чине Данијела Николић, дипломирани педагог и Јелена Туфегџић, дипломирани психолог.

Одељењске старешине одељења Паланачке гимназије у школској 2018/19. години:
I1 Снежана Јовичић II1 Марија Поповић III1 Виолета Станковић IV1 Милосав Миленковић
I2 Драган Петровић II2 Наташа Марковић III2 Горан Ивковић IV2 Биљана Игњатовић
I3 Бојана Ђорђевић II3 Олгица Лазић III3 Зоран Тодоровић IV3 Зорица Гајевић
I4 Славенка Симић II4 Снежана Ђорђевић III4 Жарко Караџић IV4 Снежана Милутиновић
I5 Јасмина Живанчевић     III5 Јелена Туфегџић IV5 Бојан Исаиловић

Састав Школског одбора у школској 2018/2019. години:
Ружица Илић Савет родитеља
Ивана Тасић Савет родитеља
Александар Станкић Савет родитеља
Иван Јовановић Локална заједница
Ива Аџић Локална заједница