Palanacka gimnazija

zvono Школа се бави образовањем и васпитањем ученика у трајању од четири године, а по наставном плану и програму за гимназије и то природно- математичког и друштвено- језичког смера. Ученици су распоређени у 19 одељења- 4 одељења у I и по 5 у II, III и IV разреду, а од тога по 2 одељења природно- математичког и друштвено- језичког у првом и по 2 одељења природно- математичког и 3 друштвено- језичког смера у другом, трећем и четвртом разреду.
У школској 2016/17. години, наставу изводи 52 професора, међу којима је један специјалиста и 2 магистра. Школом руководи директор Драган Јоковић , професор географије, секретар је Дарко Панчић . Педагошко- психолошку службу чине Данијела Николић, дипломирани педагог и Јелена Туфегџић, дипломирани психолог.

Одељењске старешине одељења Паланачке гимназије у школској 2017/18. години:
I1 Марија Поповић II1 Виолета Станковић III1 Милосав Миленковић IV1 Бојана Ђорђевић
I2 Наташа Марковић II2 Горан Ивковић III2 Биљана Игњатовић IV2 Сузана Пешић
I3 Олгица Лазић II3 Зоран Тодоровић III3 Зорица Гајевић IV3 Јасмина Живанчевић
I4 Снежана Ђорђевић II4 Жарко Караџић III4 Снежана Милутиновић IV4 Јасмина Милановић
    II5 Вера Милић III5 Бојан Исаиловић IV5 Сања Спасојевић

Састав Школског одбора у школској 2015/2016. години:
Ружица Илић Савет родитеља
Ивана Тасић Савет родитеља
Александар Станкић Савет родитеља
Иван Јоцковић Локална заједница
Вишња Адамовић Локална заједница