Изведене екскурзије у школској 2019/2020. години

III разред- Будимпешта, Беч, Братислава

1. дан: Смедеревска Паланка- Будимпешта
Полазак из Смед. Паланке у раним јутарњим часовима. Путовање аутопутем преко Новог Сада и Суботице ка граничном прелазу Хоргош, након царинских и пасошких формалности са паузама ради одмора. Долазак у Будимпешту око 14:00 и панорамско разгледање града: Андраши булевар, Трг Хероја са градским парком, Музеј лепих уметности, базилика Св. Иштвана, Парламент, мостови на Дунаву, Ланчани мост, Цитадцела, Стари Будим, Базилика СВ. Стефана, Црква Матеје Корвина, Рибарска кула, Велика Син агога... Смештај у хотел. Вечера. Вожња бродом по Дунаву.Ноћење.

2. дан: Будимпешта- Сент Андреја- Будимпешта
Доручак. Након доручка одлазак за Сент Андреју. Обилазак једног од најувећих центара Српске културе ван Србије. Обилазак Пожаревачке цркве, трга Вука Караџића, Еснафског крста, Саборне цркве... Слободно време за индивидуалне активности за полазак према Будимпешти. Долазак у хотел. Слободно послеподне. Вечера. Ноћење.

3. дан: Будимпешта- Вишеград- Естаргом- Братислава
Доручак. Након доручка напуштање хотела и полазак за Вишеград. У Вишеграду панорамско разгледање летњег дворца, најпопуларнијег мађарског краља, Матије Корвина. Након обиласка, наставак пута према Естергому. У Естергому, старој престонији Мађарске, обилазак највеће катедрале у Мађарској. Након завршеног обиласка, наставак пута према Братислави. Долазак у Братиславу. Смештај у хотел. Вечера. Ноћење.

4. дан: Братислава- Беч- Братислава
Доручак. Напуштање хотела и полазак за Беч. Долазак у Беч и панорамске разгледање града: Трг Марије Терезије, Шзтефансом, катедрала Св. Стефана, дворац Хофбург – зимска резиденција, Моцартова кућа, Бечка опера, Албертин... Разгледање парка и дворца Шенбрун. Након обиласка дворца, наставак према дворцу Белведере. Панорамско разгледање и наставак пута до Братиславе. Долазак у хотел. Вечера. Ноћење.

5. дан: Братислава- Беч- Смедеревска Паланка
Доручак. Напуштање хотела. Одлазак у Беч и посета највећем луна парку Пратер. Слободно време у парку до поласка за Смедеревску Паланку. Повратак уз краће паузе ради одмора и царинских формалности.

IV разред- Италија, Словенија

1. дан:
Полазак из Смед. Паланке у раним јутарњим часовима. Вожња са успутним паузама по потреби до Бледа. По доласку шетња и разгледање Бледског језера. Потом следи полазак до Бохињског језера. Шетња и разгледање. Наставак путовања према Љубљани. По доласку панорамско разгледање града.Смештај у хотелу. Вечера. Ноћење

2. дан:
Доручак. Након доручка одјава из хотела и полазак аутобусом до пристаништа Punto Sabione.Вожња бродом Венецијанском лагуном до Венеције(разгледање трга и цркве Светог Марка,канала Гранде,Дуждеве Палате,моста Риалто,Santa Marija Dela Salute).Слободно време. Повратак бродом до луке Punto Sabioni. Наставак путовања до Lido di Jesolo.Смештај у хотелу Вечера. Ноћење.

3. дан:
Доручак. Након доручка полазак до Вероне. По доласку разгледање града: Trg Bra,Arena,Trg Erbe,Trg Sinjorija,Julijina kuća...Слободно времеза индивидуално разгледанје.Наставак путованја према Падови.По доласку разгледанје гтада:Prato dela Vale,spomenik Gatamelati,Crkva svetog Antuna,Univerzitet...Повратак у Lido di Jesolo. Вечера.  Ноћење.

4. дан:
Доручак. Након доручка одјава из хотела и полазак према Трсту.По доласку разгледање града.Наставак путовања према Постојнској јами. Посета и обилазак. Наставак путовања према Србији преко Словеније и Хрватске са успутним паузама по потреби групе и због обављања царинских формалности. Долазак у вечерњим часовима у зависности од задржавања на граници.

© WEB Team Паланачке ГИМНАЗИЈЕ, 2019.