План за извођење екскурзије у школској 2016/2017. години

III разред- Будимпешта, Беч

1. дан: Смедеревска Паланка- Будимпешта
Полазак из Смед. Паланке у раним јутарњим часовима. Путовање аутопутем преко Новог Сада и Суботице, са краћим паузама ради одмора и граничних формалности. Долазак у Будимпешту у поподневним сатима. Панорамско разгледање града: Андреаши булевар, Трга хероја са градским парком, Музеј лепих уметности, базилика Св. Иштвана, Парламент, мостови на Дунаву, Ланчани мост, Цитадела, Стари Будим, Базилика Св. Стефана, Црква Матеје Корвина, Рибарска кула, Велика Синагога... Долазак у хотел. Вечера. Вожња бродом по Дунаву. Ноћење.

2. дан: Будимпешта- Сент Андреја- Будимпешта
Доручак. Излет до Сент Андреје. Обилазак једног од највећих центара Српске културе ван Србије. Обилазак Пожаревачке цркве, трга Вука Караџића, Еснафског крста, Саборне цркве... Слободно време за индивидуалне активности до поласка према Будимпешти. Долазак у хотел. слободно послеподне. Вечера. Ноћење.

3. дан: Будимпешта- Вишеград- Естаргом- Братислава
Доручак. Напуштање хотела и полазак за Вишеград. У Вишеграду панорамско разгледање Летњег дворца најпопуларнијег мађарског краља Матије Корвина. Након обиласка, наставак пута према Естрогому- старој престоници Мађарске. Обилазак највеће катедрале у Мађарској. Након завршеног обиласка, наставак пута према Братислави. Долазак у хотел. Вечера. Ноћење.

4. дан: Братислава- Беч- Братислава
Доручак. Напуштање хотела и полазак за Беч. Панорамско разгледање града: Трг Марије Терезије, Штефансом, катедрала Св. Стефана, дворац Хофбург- зимска резиденција, Моцартова кућа, Бечка опера, Албертин... Разгледање парка и дворца Шенбрун. Након обиласка дворца, наставак према дворцу Белведере. Панорамско разгледање и наставак пута до Братиславе. Повратак у хотел. Вечера. Ноћење.

5. дан: Братислава- Беч- Смедеревска Паланка
Доручак. Напуштање хотела. Одлазак у Беч и посета највећем луна парку Пратер. Слободно време у парку до поласка за Смедеревску Паланку. Повратак уз краће паузе ради одмора и царинских формалности.

© WEB Team Паланачке ГИМНАЗИЈЕ, 2016.