Naslovna
Sekcije
  Škola računara

TAKMIČENJE IZ VERSKE NASTAVE

U subotu 28. aprila u svečanoj sali Palanačke gimnazije održan je prvi krug takmičenja Kviza iz verske nastave za palanačku opštinu. Inače, ovo je prvi put da se jedno ovako takmičenje iz verske nastave organizuje na teritoriji šumadijske eparhije a po blagoslovu episkopa šumadijskog G. Jovana. Kviz je organizovan na nivou srednjih škola. Učestvovale su 33 srednje škole iz šumadijske eparhije. Učešće na Kvizu su uzele i palanačke srednje škole. Takmičile su se ekipe od po tri člana, a u prvom krugu Kviza u palanačkoj opštini ukupno ih je bilo četiri. Naša škola je imala dve ekipe. Ekipa Palanačke gimnazije u sastavu Ana Mitić IV2, Nenad Jokić III3 i Aleksa Nanaši III4 osvojila je prvo mesto i time stekla pravo da nastavi dalje takmičenje u Kragujevcu među osam najboljih ekipa. Svim takmičarima crkvena opština Sv. Preobraženja uručila je prigodne poklone za pokazan trud i znanje. U pauzama između igara učenici naše škole imali su svoj, veoma zapažen, kulturno - umetnički program.

v

FINALNO TAKMIČENJE IZ VERSKE NASTAVE

U ponedeljak 7. maja u zgradi edukativnog centra Sv. Jovana Zlatoustog u Kragujevcu održano je završno takmičenje Kviza iz verske nastave. Među osam najboljih ekipa iz šumadijske eparhije našla se i Palanačka gimnazija. Predstavljali su nas pobednici prvog kruga takmičenja iz verske nastave na nivou palanačke opštine Ana Mitić, Nenad Jokić i Aleksa Nanaši. Sa početkom u 1100 održana su dva polufinalna takmičenja od po četiri ekipe. Prolazak u finale su imale po dve prvoplasirane ekipe iz oba polufinala. Naša škola se takmičila sa srednjim školama iz Jagodine, Batočine i Kragujevca. Zauzeli smo prvo mesto i plasirali se u finale. U samom finalu pored Palanačke gimnazije učestvovale su dve škole iz Kragujevca i jedna iz Mladenovca. Posle neizvesne borbe osvojili smo treće mesto. Prva dva mesta zauzele su ekipe iz Kragujevca - grada domaćina. Finalnom takmičenju prisustvovao je i episkop šumadijski G. Jovan, koji je našim učenicima poklonio po zlatnik sa Njegovim blagoslovom. Za osvojeno treće mesto takmičari su nagrađeni jednodnevnim izletom po šumadijskoj eparhiji kao i vrednim knjigama, filmovima i molitvenicima. Na samome kraju za sve takmičare u Kragujevačkoj bogosloviji upriličen je svečani ručak.

v   v
© WEB Team Palanačke GIMNAZIJE, 2012.